2023 Distribúcia IL BOEMO

« »
Historický veľkofilm je inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najvyhľadávanejších skladateľov druhej polovice 18. storočia – Josefa Myslivečka. Diváka zavedie do slnečného Talianska, kde Mysliveček žil, pracoval, stal sa legendou, ale aj zomrel v zabudnutí.

V druhej polovici 18. storočia, keď bola Praha zničená nedávnou sedemročnou vojnou, odišiel mladý Josef Mysliveček do Talianska. Napriek tomu, že je synom mlynára, chce si splniť svoj sen a etablovať sa v tomto centre európskej hudby ako operný skladateľ. Vďaka svojmu talentu, ale aj charizme a šťastiu sa mu za pár rokov podarí preraziť vo veľkej konkurencii talianskych skladateľov. Od neznámeho hudobníka zo severu sa stáva jedným z najúspešnejších operných skladateľov svojej doby. Ako vysoko prestížny služobník vládnucej vrstvy získava prístup k najvyšším spoločenským kruhom a neochvejnú priazeň žien. Bohužiaľ, nie však tej, po ktorej túži najviac. Preto sa snaží preniesť svoje pocity do svojej hudobnej tvorby. Bez možnosti žiť so ženou, ktorú miluje, sa musí uspokojiť s inými pôžitkami a tie si vyberajú svoju daň. Chorý Mysliveček, od ktorého sa jeho bývalí prívrženci a podporovatelia postupne odvracajú, nakoniec vo veku štyridsaťštyri rokov zomiera chudobný a zabudnutý.

Tvorcovia

Scenár Petr Václav
Réžia Petr Václav
Kamera Diego Romero, Alan Soural
Architekt Irena Hradecká, Luca Servino
Zvuk Daniel Němec, Francesco Liotard
Strih Paolo Cottignola, Florent Vassault, Florent Mangeot

PRODUCENTI Jan Macola, Mimesis Film (Česká republika), Marco Alessi, Dugong Films (IT), Marek Urban, sentimentalfilm (SR)
KOPRODUCENTI TPS Kateřiny Ondřejkové - Česká televize (Česká republika), Libor Winkler (CZ), Magiclab (CZ), Daniel Bergmann (CZ), Jan Menclík (Česká republika)

Účinkujú

Josef Mysliveček Vojtěch Dyk
Caterina Gabrielli Barbara Ronchi
neapolská královna Marie Karolína Bára Vidomská
Anna Fracassati Lana Vlady

pašerák Karel Roden
kartový hráč Zdeněk Godla
Orfeo Crispi Diego Pagotto
gróf di San Paolo Salvatore Langella
mladý Mozart Philip Amadeus Hahn

Technické informácie

Krajina pôvodu česko, taliansko
Typ dráma / muzikál / historický / životopisný
Rok výroby 2022
Rok vydania 23.03.2023
Minutáž 140 min.
Jazyk Český, Anglický
Titulky Talianske, anglické, české, slovenské, francúzske

Distribučné nosiče DCP, MP4
Farba Color

Galéria

S finančnou podporou

Partneri

Všetky práva vyhradené © 2022 - 2024